Denetim

Denetim

Denetim ve Check-Up

Şirketler, bünyelerinde yada dışardan sağlanan hizmetle yürütülen özlük işlemleri ve bordro süreçlerinin doğru olarak yapıldığını bildiklerinden ve/veya güvene dayalı oluşan ikili ilişkilere önem verdiklerinden bordro denetim işlemlerini göz arda ederler. Bu nedenle özlük işlemleri ve bordrolama konusunda eksik ya da hatalı uygulamaların işletmelere verdiği zararlar tam olarak ölçülemez hatta bu zararların ne ve ne kadar olduğu bilinemez. Konuyla ilgili denetimlere bağlı aksiyonlar alınmadığı sürece Vergi ve SGK işlemlerinizde oluşan yada oluşmuş fazla ve/veya eksik bildirimler ,idari para cezaları ,teşvik ve/veya muafiyet uygulamalarındaki hatalar, iş mahkemelerine sunulan yada sunulacak olan bordro ve özlük süreçlerine bağlı belgelendirmeler ve buna benzer birçok süreç kuruluşlar üzerinde gereksiz finansal yükler ve prestij kayıplarını oluşturur.

BORDROX, çok yönlü denetim süreciyle, tüm özlük işlemleri ve bordro alt yapısını tam bir gizlilik çerçevesinde işletmelerin istediği kapsamda denetlemektedir. Denetim sonucu hazırlanan detaylı rapor, sadece mevcut durum ve risklerin tespitinden ibaret olmayıp işletmelere uygun çözüm önerileri de içermektedir.

Deneyimlerimiz göstermektedir ki; çoğu orta ve büyük ölçekli işletmede insan kaynakları kapsamında üretilen eksik ve hatalı işlemlerin maliyeti, bu işlemlerin denetimi için ödenen bedel ve harcanan zamanla kıyaslanmayacak kadar fazladır.

Bu nedenle, insan kaynakları kapsamında yer alan özlük ve bordro işlemlerinizde sorun olmadığını düşünüyorsanız bize ihtiyacınız var demektir.

Bu nedenle Özlük ve Bordrolama süreçleriniz ile ilgili sizleri ziyaret ederek yada gizlilik kuralları çerçevesinde istenilen bilgileri karşılamanız neticesinde CHECK UP sürecimizi başlatıyoruz.Süreç sonunda size bu konuda detaylı yazılı raporlarımızı bildiriyor ve sunumlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimizin İnsan Kaynakları ve/veya Personel departmanlarının, yasalara uygunluk açısından yaptıkları işlemlerin kontrolleri amaçlamakta ve varsa eksikliklerin raporlanarak tamamlanması sağlanmaktadır. Konusunda uzman olan kadrolarla; “ 4857 Sayılı İş Kanunu ve bu kanun uyarınca çıkartılmış mevzuatların” uygulanmasına yönelik SGK Uygunluk Denetimi hizmeti veriyoruz.Bu denetim çerçevesinde şirketlerin iş akış şemaları incelenerek personellerin işe giriş işlemlerinden muhasebe kayıtlarına kadar ki süreç denetlenmektedir.


Paylaş:

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza uygun servisler ve
teknoloji çözümlerimizle neler yapabileceğinizi öğrenin.

Bize Ulaşın