Bordrox Bordro Hizmetleri

[email protected]

TEKNİK BORDRO HİZMETİ

  • Maliyetlerinizi indirin
  • Zamandan tasarruf edin
  • Raporlama çeşitliliği sağlayın
  • İdari para cezalarından kurtulun
  • Gizlilik ve güvenlik sağlayın

Teknik bordrolama hizmeti, iş yerlerinde çalışan kişilere verilen ödeneklerin ve kesintilerin gösterildiği bordrolar için sunulan bir hizmettir. Teknik bordrolama hizmeti ile ilgili detaylara geçmeden önce bordronun ne olduğundan ve hem işletmeler hem de çalışanlar açısından öneminden bahsetmek gerekir.

Bordro Nedir? Neden Önemlidir?

Her işletmede onlarca, yüzlerce hatta binlerce personel çalışmaktadır. Bu personellere sunulan hak ve ücretlerin belirli bir düzende takip edilmesi ve personel ile şeffaf bir şekilde paylaşılması gerekmektedir. Bordro da işveren ile personel arasında ki bu şeffaflığı sağlayan resmi bir belgedir. Bordro ve bordrolama sürecinin düzenli bir şekilde takip edilmesi ve hazırlanması son derece önemlidir. Yanlış ve eksik hazırlanan bordrolar iş verenlerin ciddi cezai yaptırımlar ile karşılaşmasına neden olmaktadır.Bu noktada insan kaynakları personellerinin omuzlarına büyük bir sorumluluk yüklenmektedir.

İşletmelerin insan kaynakları personellerinin bordrolama sürecini içinden çıkılmaz bir hale getirmesi büyük problemlere neden olmaktadır. Bordro; çalışanların ücret, ikramiye, prim, yol parası ve yemek gibi kazançlarının yanı sıra vergi ve çeşitli kesintileri gösteren resmi belge olarak adlandırılabilmektedir.

İşletme çalışanlarına her ay çalıştıkları belirli saatler için yapılan ödeneğin resmi bir kanıt olarak bordroların sunulduğunu ifade edebiliriz. İş verenler, bu resmi evrak sayesinde çalışanların maaşlarını ödediğini ve gerekli yasal haklarını sunduğunu kanıtlayabilmektedir. Bu doğrultuda bordrolarda personelin ay içerisinde elde ettiği tüm kazanç ve hakların bordrolarda bulunması ve personele imzalatılması gerekmektedir.

Bordronun ve bordrolama sürecinin işletmeler için ne kadar önemli olduğundan bahsettik. Bu kapsamda bordrolama süreçlerinde herhangi bir problem ya da hata ile karşılaşılmaması adına teknik bordrolama kavramı karşımıza çıkar. Peki, teknik bordrolama nedir?

Teknik Bordrolama Hizmeti Nedir?

Son yıllarda bordrolama ile ilgili olarak mevzuatlarda çeşitli değişiklikler meydana gelmiştir. Bu mevzuat değişiklikleri bordro alanında uzman kişilerin bordrolama hizmeti sunmasına ve bordro sürecinin outsource edilmesine neden olmaktadır. Bordrolama hizmeti ya da teknik bordrolama hizmeti olarak sunulan ve işletmelere çeşitli faydalar sağlayan bu hizmetleri şu şekilde tanımlayabiliriz. Teknik  bordro hizmeti, bir iş yerinde çalışan personelin maaşını etkileyen tüm değişikliklerin, yasal mevzuatlar doğrultusunda kayıt edilmesi ve bordro düzenlenmesidir. Teknik bordrolama hizmeti, işletmelerin insan kaynakları departmanları tarafından yapılabilir. Ancak günümüzde pek çok küçük işletmenin insan kaynakları departmanı bulunmuyor. Var olan departmanda ise işlerin yoğun olması nedeni ile bordrolama süreci atlanıyor. Bu doğrultuda uzman ve profesyonel bir şekilde bordrolama hizmeti sunan şirketlerden hizmet almak işletmelerin çok daha büyük faydalar elde etmesini sağlamaktadır.

Teknik bordrolama hizmetinin profesyonel ve bu alanda uzman bir kişi tarafından sunulması işletmeler açısından son derece önemlidir. Çünkü yukarıda da bahsedildiği gibi bordrolamanın yanlış ve eksik yapılması işletmelerin cezai yaptırımlar ile karşılaşmasına neden olacaktır. Bu durumda işletmeler maddi ve manevi zarara uğramaktadır. Ancak profesyonel bir şekilde sunulan teknik bordro hizmetlerinden faydalanan firmaların söz konusu zararlar ile karşılaşabilmesi mümkün değildir.

Günümüzde çok az sayıda insan bordrolama süreçleri ile ilgili yasal mevzuatlara hakimdir. Ancak bordrolama sürecinin zorunlu ve işletmeler için önemli bir süreç olması bordrolama bu alanda uzman ve deneyimli kişilerden profesyonel destek alınmasını zorunlu hale getirmiştir. Çünkü bordrolama süreçlerinde yapılan en ufak bir hata, şirket personellerinin maaşlarına yansır ve iki taraflı problemlerin meydana gelmesine neden olur.

Profesyonel Teknik Bordro Hizmetinin Faydaları

Firmamız Bordrox, teknik bordrolama alanında en kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunarak teknik bordro hizmetlerinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Söz konusu hizmetlerin faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Teknik bordro hizmetlerinden faydalanarak işletmenizde herhangi bir departman kurmanıza gerek kalmaz. Bu sayede ekstra maliyetten kurtulursunuz.

Teknik bordrolama hizmeti ile zaman ve insan gücünden tasarruf edebilirsiniz.

Bordrolama ve özlük alanlarında herhangi bir problem ile karşılaşmadan tüm risklerden kurtulabilir ve bu süreci sorunsuz bir şekilde geçirebilirsiniz.

Firmanızda meydana gelen herhangi bir personel değişikliğinde yapılması gereken işlemleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.