Bordrox Bordro Hizmetleri

[email protected]

Bordro Hizmetlerinde Kaliteli Denetim İçin Bordrox

Bordro süreçlerinin düzenli olarak yönetilmesi ne kadar önemli ise eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanması da o kadar önemlidir. Bordro denetim için teşvik danışmanlığı almanız bordro süreçlerini çok daha kaliteli yönetmenize yardımcıdır. 

Bordro denetimi için alacağınız hizmetler ile mali denetimler sırasında herhangi bir eksik belge ya da usule uygunsuzluk tespit edilmesinin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda bordro dökümleri hazırlanırken ya da sonrasında dışarıdan alacağınız destek, yapılan hataların vaktinde tespit edilmesidir. Böylece gerçek bir denetim söz konusu olduğunda firmanızın vergi, çalışan hakları ve kar zarar göstergesi ile ilgili yanlışlıklar vaktinde düzeltilebilir. Ayrıca denetim sonrasında alınan danışmanlık hizmetleri ile bir sonraki mali denetim dönemine kusursuz şekilde girmeniz mümkündür. 

Yapılan denetimlerde vergilerin doğru oranlar üzerinden hesaplanıp hesaplanmadığı çok önemlidir. Ayrıca çalışanlarınızın maaşları, fazla mesaileri, şirket bünyesinde  istihdam edilen personel sayısı gibi birçok detay doğru şekilde kayıt altına alınmalıdır. Bütün bu işlemleri için bordro denetim süreçlerini bir profesyonele bırakmanız şirket bünyesindeki işlerin çok daha kaliteli ve kusursuz olmasına yardımcıdır. 

Kaliteli Bordro Denetimi Nasıl Yapılır?

Bordroda doğru hesaplanmış verilerin bulunmasının önemi kadar bir de eksiksiz yazılmış veriler olmaldır. Kaliteli bordro denetim sürecinde kontrol edilenler  arasında:

 • Çalışan SGK giriş çıkış işlemlerinin zamanında yapılıp yapılmadığı, 
 • Sigortalı çalışan sayısının doğru yazılıp yazılmadığı,
 • Sözleşmede yer alan hakların bordroda yer alıp almadığı,
 • AGİ hesaplamalarının doğruluğu,
 • Maaş hesaplamalarının doğruluğu,
 • Vergi matrahlarının doğru olup olmadığı,
 • Personel izin, terfi, fazla mesai gibi haklarının doğru şekilde yazılıp yazılmadığı, 
 • Puantaj hesabının kontrolü, 
 • Çalışılan gün sayısı, 
 • Şirket gelir gider dengesi, harcama kalemleri, kazançlar gibi maddi rakamların doğru hesaplanıp hesaplanmadığı,
 • Çalışma ücreti ve süresi hakkındaki bilgilerin doğruluğu, 
 • Vergi karnesinin tarih ve numarasının doğru olup olmadığı,
 • Maaş bordrosunda hizmet erbabının maaşı ve bütün haklarının doğru şekilde verilip verilmediği gibi detayların eksiksiz olup olmadığı yer alır. 

 Dış Kaynak Bordro Denetim Faydaları

Bordro hizmetleri için hatasız ve profesyonel çalışma yaptırmak isterseniz bordro denetimi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Peki, Neden bordro denetim hizmetleri almalısınız

Çalışanlarınızın haklarını her zaman en doğru şekilde hesaplatmak ve haksızlıkların önüne geçmek için profesyonel denetim hizmeti en doğru yöntemdir.  

Vergi kaçırıyormuş gibi görünmemek, zamanında ödenmesi gereken vergilerin doğru zamanda ve doğru miktarda ödenmesini sağlamak için de bordro denetimi almanız önemlidir. 

SGK giriş ve çıkış işlemlerini doğru şekilde yapılması sayesinde kaçak işçi çalıştırıyormuş izlenimi vermekten kurtulabilirsiniz. 

Bütün bu süreçleri, danışmanlık ve denetim hizmeti ile birlikte aldığınızda yasal faaliyetlerinizi olması gerektiği şekilde yürütmeniz çok daha kolaydır. 

Yanlış hesaplamalar nedeniyle mali denetimler neticesinde kesilebilecek olan idari cezalarla karşılaşmamak, çalışanlarınızın gözünde güvenilir bir işveren olmak için siz de bordro danışmanlık denetim faaliyetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Şimdi bordro hizmetleri için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.