Bordrolama Hizmetleri Neleri Kapsar?

Bordrolama Hizmetleri Neleri Kapsar?

Bordro Hizmetleri ve Bordroların saklanması,

İşverence çalışanlara ödenen ücretlerin detaylı bir şekilde yer aldığı bordroların muhafaza edilmesi hem işçi hem de işveren açısından önemlidir. Kıymetli evrak niteliğindeki belgenin herhangi bir anlaşmazlık veya iletişimsizlik halinde kanıt niteliği taşır. Bu nedenle, işverenler tarafından tanzim edilmesi gereken bordroların saklanması zaruridir. İşçiler de kendi haklarını korumak için hassas davranmalıdır. Bordro hizmetleri ile firmaların hatasız bir şekilde bordro sürecini yönetmesi sağlanır. Böylece firma, işçilerine yönelik herhangi bir anlaşmazlığa düşmez ve sorun söz konusu olmaz.

Bordro hizmeti ile elde edilenler

Sadece işveren tarafından ödenen ücretlerin tanzimi olarak anlaşılmaması gereken bordro hizmetleri, profesyonel bir süreci ifade eder. Bordro uzmanları tarafından takip edilen firmanın bordro süreçlerini etkileyecek en ufak değişiklikler hesaplanır ve rapor olarak ilgili yönetime sunulur.

Bunlarla beraber; özlük hakları ile ilgili işlemler, bordro hesapları, bunların raporlanması, bordroların sahiplerine teslimi, banka ile ilgili işlemlerin takip edilmesi, prim gibi ek ödemelerin takibi, insan kaynakları ile ilgili yönetim süreci ve daha farklı hizmetler sunulur. Böylece, kapsamlı bir bordrolama hizmeti verilirken sürecin çok daha kaliteli olması sağlanır.

Bir firmanın iş kanunu ve mevzuatlardaki değişimleri takip edebilme şansı olmayabilir. Bunun için bir departmana yer vermek ve personel bulundurmak ise, maliyetlidir. Bu maliyeti yönetmek yerine, asıl işlerin büyümesine odaklanmak daha tercih edilebilirdir. Firmalar, bordrolama gibi uzmanlık gerektiren işlerini dışarıdan temin ederek, birtakım avantajlar elde eder.

Bunlardan birisi, yükümlülüklerle ilgili değişikliklere hızlı bir şekilde adapte olunması ve değişikliklerin getirdiği sorumlulukların etkisinin raporlanmasıdır. Bunun gibi birçok faydaya sahip bordrolama hizmetleri profesyonel bir kadro tarafından yerine getirilir ve memnun edici bir hizmet sunulur.


Paylaş:

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza uygun servisler ve
teknoloji çözümlerimizle neler yapabileceğinizi öğrenin.

Bize Ulaşın