Bordrox Bordro Hizmetleri

[email protected]

Bordrolama Hizmetleri Neleri Kapsar?

Bordrolama, her şirketin ihtiyaç duyduğu bir yasal döküm belgesi hazırlama işlemidir. Bordro hizmetleri denildiğinde ise bu hizmetler birden çok çeşide ayrılır. Örneğin bunlardan biri olan teknik bordro, çalışanların işe girdikleri zamandan şirkette çalışmaya devam ettikleri süre zarfında hazırlanan dökümleri kapsar. Çalışan özlük hakları, SGK işlemleri gibi çalışanlarla ilgili yapılan ödemeler, maaş dökümü dahil olmak üzere birçok detay bu hizmette yer alır. Teknik bordro hizmeti dışındakiler:

  • Out Source Bordrolama
  • AR-GE Bordrolama Hizmetleri
  • Alt işverenlik hizmetleri
  • SGK Teşvik Danışmanlık
  • Bordro Danışmanlık ve Denetim
  • PEO Hizmetleri
  • Küresel Bordro Hizmeti olmak üzere sıralanabilir.

Bordrolama Hizmetleri İçindekiler

Bordrolama çalışmalarının bir türü olan out source bordrolama şirketiniz için gerekli olan bütün bordro hazırlık süreçlerini yönetir. Bu işler için ayrıca bir muhasebe ya da İK birimi konumlandırmanıza gerek kalmaz. Bütün şirket içi gelir-gider dökümleriniz, personel hakları, vergiler, cironuz ve bordroda yer alması gereken bütün detaylar doğru şekilde hesaplanır. Out source bordro hizmeti alarak şirket bünyesinde ekstra iş yükü oluşturmanın önüne geçebilirsiniz.

Bordrolama hizmetleri kategorisinde yer alan AR-GE bordrolama hizmeti, AR-GE projelerinin harcamaları, gelir gider dengesi, personel için yapılması gereken SGK işlemleri, puantaj işlemleri gibi birçok çalışmadan oluşur. Bu hizmet türünde gerçekleştirilen bordro çalışmaları, AR-GE çalışmaları kapsamında proje süresince sağlanan hizmetleri kapsar.

Alt İşverenlik Hizmetleri Nelerdir?

Alt işverenlik (PEO) hizmetleri genellikle bir şirketin kontrol sürecinde destek almaya ihtiyaç duyduğu durumlarda devreye girer. Bir tür bordro hizmeti olan alt işverenlik hizmetinde sözleşme ve çalışma şartlarının belirlenmesi son derece önemlidir. Bu nedenle konu hakkında mevzuata hakim bir mali müşavirlik ve bordro firması ile anlaşılması gerekir. Ayrıca PEO hizmetleri kapsamında İK süreçlerinin yönetimi için destek alabilirsiniz. İK hizmetleri ile firma bünyesinde uğraşmanıza gerek olmaksızın personel işe giriş ve çıkış işlemlerini profesyonel PEO hizmetleri ile sağlayabilirsiniz. Bu süreçte personele dair yapılması gereken her türlü SGK bildirimi, puantaj hesabı, bordro hazırlığı bu bordrolama hizmetleri arasında yer bulur.

Bordrolama Danışmanlık ve Denetim

Bordro danışmanlık ve denetim hizmetleri, mail denetimlerden önce şirketinizin yapması gereken yasal bildirimler konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlar. SGK ve İş süreçleri ile ilgili gerekli prim ve hizmet beyannamelerinin zamanında bildirilmesi, olası bir mali denetimde firmanızın ceza almasının önüne geçer.

Kısacası normalde yapmanız gereken ama bilgi eksiği ya da ihmal nedeniyle yapmadığınız belgelendirmeler ve bildirimler size büyük cezalar olarak geri dönebilir. Bordrolama hizmetleri içinde önemli bir yere sahip olan danışmanlık ve denetim hizmetleri ile bunun önüne geçebilirsiniz. Bir de uluslararası alanda hizmet veren çok uluslu şirketler için küresel bordro hizmetleri bulunur.

Bu bordro hizmet türünde uluslararası alandaki değişkenler göz önünde bulundurularak puantaj ve vergilendirmeler yapılır. Eğer bordrolama ve teşvik danışmanlık hizmetleri ile ilgili desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.